Uzun Süreli İlişkinin Sırları

Uzun Süreli İlişkinin Sırları

Uzun Süreli Bir İlişki İçin Ne Yapmalıyız?

Bu hayatta hepimizin en çok istediği ve hayalini kurduğu şeyler arasındadır “Uzun süreli ilişki.” Aşıksınız ve bu ilişkinin uzun süreli olmasını istiyorsunuz.

İşte tam da doğru yerdesiniz! Sizin için hazırladığımız bu yazıyı gelin hep birlikte inceleyelim.

Ortak ilgi alanları yaratın

Genellikle günümüzün çoğu kısmını kariyer peşinde koşmak ve gündelik sorumluluklarımızı yerine getirmekle geçiriyoruz. Bu da kişilerin ilişkilerinde ortak ilgi alanları bulmaya çalışmalarını son derece önemli olduğunu gösteriyor. Çünkü ortak ilgi alanları eşler arasında pozitif bir iletişim ve eğlencenin oluşmasını olumlu yön de destekler.

Mizah anlayışını yüksek tutun

İlişkiler de iyi bir mizah anlayışına sahip olmanın, ortalama bir günü daha eğlenceli hale getirmeye ve kötü bir günün yükünü azaltmaya faydası vardır. Mizah anlayışının pozitif bir yönde olması gerekmektedir. Çünkü negatif espriler sadece tansiyonu ve gerilimi artırır.

Birlikte zaman geçirin

Bir ilişkiyi uzun vade de tutmanın en önemli noktası birlikte olabildiğince çok zaman geçirmektir. Partnerler arasındaki paylaşım ancak bu şekil de artırılır. Ayda, yılda bir buluşan, ya da sevgilisinden çok diğer insanlarla zaman geçiren çiftlerin ilişkisi ne yazık ki kısa sürmeye mahkum edilir.

Partnerinize her zaman açık olun

Eşlerin birbirleri ile nasıl iletişim sağladıkları çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki içerisindeki çiftler, iyi ya da kötü her ne yaşarlarsa bunu partnerleri ile paylaşıyor, hiçbir şeyi içinizde tutmamalısınız! Çünkü olayları gerçeklikle paylaştığınız zaman hayatınızı da paylaşmış olacaksınız ve bu, zaman için de partneriniz ile aranızda oluşacak olan bağın daha kuvvetli olmasına ve her şeyin üstesinden gelmeniz de size çok yardımcı olacaktır.

Geçmişini kurcalamayın

Çoğu eşler, geçmişte kalan kişiler yüzünden ilişkilerini yıpratabiliyor. İlişkileriniz de, eski sevgili ya da eş hakkında olur olmaz sorular sormayın. Unutmayın geçmiş geçmişte kalmıştır.

Saygı, sevgi bir arada olmalı

Gerçek şu ki; sevmediğiniz biriyle uzun süre birlikte olamazsınız. Saygı duymadığınız birini de gerçek anlam da sevemezsiniz. Uzun bir ilişkinin sırrı kesinlikle saygıdan geçer. Bu nedenle, saygı ve sevgi mutlaka bir arada olması gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
Bumerang - Yazarkafe